Opis szczegółowy
Pupularne bakalie sprawdzonej i rekomendowanej przez konsumentów jakości helio. Ekonomiczne opakowanie oraz pewna jakość helio sprawia, że ten produkt to rozwiązanie idealne dla cateringu, cukierników, piekarzy i szefów kuchni.
Parametry produktu
| Rodzaj | Śliwki |
| Typ | Całe owoce |
| Zawartość netto | 1,5 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Śliwki suszone bez pestek 98,9 %, zawiera rzepakowy i/lub słonecznikowy, substancja konserwująca: sorbinian potasu. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Argentyna, Chile, Stany Zjednoczone, Francja |
| Temperatura przechowywania min - max | 4 - 18 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,52 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: helio s.a. ulica i numer: brochów 119 kod pocztowy i miasto: 05-088 brochów pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 45 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Może zawierać |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Może zawierać |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Może zawierać |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Może zawierać |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Może zawierać |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Może zawierać |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Może zawierać |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Może zawierać |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Może zawierać |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Chronić przed promieniowaniem słonecznym |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Do bezpośredniego spożycia, do mieś, do sosów, do ciast i pieczywa, do dekoracji, do kompotów |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Bez zaleceń |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 288 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1215 kJ |
| Wielkość porcji | 0 g |
| Zawartość białek | 3,5 g |
| Zawartość soli | 0,03 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2,2 g |
| Cukry | 59 g |
| Zawartość węglowodanów | 59 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E202 Sorbinian potasu |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Substancja konserwująca |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Duże, ciemno brunatne owoce, o kształcie charakterystycznym kształcie z dziurką po wydrylowanej pestce, słodkie, delikatno kwaśne, śliwkowe o zapachu owocowym. |
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |