Opis szczegółowy
Salami z pomidorami i bazylią charakteryzuje się ciekawym wyglądem. To ser żółty z licznymi kawałkami pomidorów i bazylii, tworzącymi ładnie prezentującą się mozaikę, dobrze widoczną na całym bloku. Miękka konsystencja i świeży aromat zachęcają do skosztowania. W smaku ser jest przede wszystkim łagodny. Mleczny posmak jest tu zdominowany przez odświeżającą bazylię, a w ustach wyraźnie czuć kawałki suszonych pomidorów.
Parametry produktu
| Rodzaj mleka | Krowie |
| Gatunek sera | Salami |
| Forma | Paczkowany, W plastrach |
| Smak | Pikantny |
| Składniki | Mleko pasteryzowane, sól, pomidory suszone (płatek) 0,83%, bazylia 0,08%, bakterie fermentacji mlekowej, stabilizator - chlorek wapnia. |
| Zawartość tłuszczu | Pełnotłusty (sery podpuszczkowe) (zaw. tłuszczu 45%) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 135 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 10 °C |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: sm spomlek ulica i numer: kleeberga 12 kod pocztowy i miasto: 21-300 radzyń podlaski pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 45 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 6,25 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,4 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 0,38 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 1450 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 363 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 349 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 87,25 kJ |
| Wielkość porcji | 25 g |
| Zawartość białek | 25 g |
| Zawartość soli | 1,6 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 18 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 27 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 4,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 6,75 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 1,5 g |