Opis szczegółowy
Ryż biały Melvit Granum to doskonała podstawa każdej kuchni, łącząca najwyższą jakość i świeżość w jednym opakowaniu. To produkt, który spełni oczekiwania zarówno doświadczonych kucharzy, jak i amatorów gotowania. Jego delikatny smak i wszechstronność sprawiają, że jest idealnym składnikiem do przygotowania różnorodnych dań, od tradycyjnych polskich przepisów po egzotyczne potrawy kuchni światowej.
Parametry produktu
| Rodzaj | Nieporcjowany |
| Typ | biały |
| Zawartość netto | 5 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Kambodża |
| Składniki | 100% ryż biały długoziarnisty |
| Waga jednostkowa brutto | 5,03 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 18 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zagotować 2 szklanki posolonej wody. do gotującej się wody wsypać 1 szklankę opłukanego w zimnej wodzie ryżu. gotować pod przykryciem na wolnym ogniu, od czasu do czasu mieszając, do momentu wchłonięcia wody przez ryż ok. 13-15 minut. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 350 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1486 kJ |
| Zawartość białek | 7 g |
| Zawartość błonnika | 1,2 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,4 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 79 g |