Opis szczegółowy
Pieprz czarny mielony jest przyprawą uniwersalną, dodawaną się do wszystkich pieczeni, marynat i sosów. Stosuje się go przy przyrządzaniu mięs, takich jak wieprzowina, wołowina, baranina czy jagnięcina. Ożywia smak tłustych potraw. Jest niezbędnym dodatkiem do potraw z ryb oraz białego i żółtego sera, wzmacnia smak jaj, szczególnie faszerowanych, Jest doskonały do zup i galaretek rybnych oraz wszystkich dań, które przyprawia się imbirem.
Parametry produktu
| Typ | Przyprawy |
| Przeznaczenie | Do steków, grzybów, zup |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 820 g |
| Składniki | Pieprz czarny mielony |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,9 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: prymat sp. z o.o ulica i numer: chlebowa 14 kod pocztowy i miasto: 44-337 jastrzębie - zdrój pl |
| Krótki opis marketingowy | Pieprz czarny mielony |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 54 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 1080 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |