Opis szczegółowy
Tahini to pasta z prażonych nasion sezamu, które mieli się do momentu uzyskania oleistej konsystencji. Jest bogata w żelazo, wapń, tiaminę (witaminę B1) i kwasy tłuszczowe, dlatego poleca się ją osobom na diecie wegetariańskiej i wegańskiej.
Parametry produktu
| Składniki | Sezam prażony 100%. produkt może zawierać orzeszki arachidowe i inne orzechy. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 460 g |
| Waga jednostkowa brutto | 0,7 kg |
| Bez glutenu | 1 |
| Bez glutenu - Numer licencji | Pl-96-094 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: primavika sp. z o. o. ulica i numer: akacjowa 27 kod pocztowy i miasto: 62-023 gądki pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 200 op. zb. (DU) |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Zawiera naturalnie występujące cukry | 1 |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 4,4 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 1,2 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,02 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 4,2 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 623 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 156 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 8 %RWS |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 645 kJ |
| Wielkość porcji | 25 g |
| Zawartość białek | 17 g |
| Zawartość błonnika | 4,7 g |
| Zawartość soli | 0,08 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 7,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 53 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,9 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 13 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 17 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 8 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 9 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 10 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 0 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 2 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 18 szt. |