Polskie Wody Lecznicze Szczawia I - Mineralna Woda Lecznicza 330 ml 3 szt.
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Szczawia I - Mineralna Woda Lecznicza - Korzystnie wpływa na: Działanie antybakteryjne, przeciwzapalne w przewodzie pokarmowym jak i drogach moczowych, czynność tarczycy, czynność żołądka, trzustki oraz dwunastnicy, funkcjonowanie dróg moczowych.
W kuracji pitnej stosować w schorzeniach: infekcjach i chorobach alergicznych dróg oddechowych, w nieżytach żołądka i niedokwaśności, zaburzeniach w wydzielaniu żółci i zapaleniu pęcherzyka żółciowego, stanach zapalnych dróg moczowych i w kamicy nerkowej, cukrzycy, niedoczynność tarczycy.
Unikatowy skład chemiczny mineralnej wody leczniczej Szczawa I korzystnie wpływa na schorzenia na tle nerwowym, depresję, nadpobudliwość, alergie, choroby układu oddechowego oraz infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Woda jest nieocenionym towarzyszem diety na niedobór jodu oraz przy niedoczynność tarczycy. Skuteczna jest również przy zaburzeniach metabolicznych, a także w chorobach krwi.
Parametry produktu
| Rodzaj | Lekko gazowana |
|---|---|
| Pojemność | 330 ml |
| Typ | Lecznicza |
| Typ chemiczny | Chlorkowa, Wodorowęglanowa, Sodowa, Szczawy, Jodkowa |
| Skład dodatkowy | Kationy [mg/l]: na+ 4140,00; ca2+ 125,00; k+ 168,00; mg2+ 165,00; li+ 11,70; fe2+ 0,71 aniony [mg/l]: hco3- 8240,00; cl- 2390,00; so42- 4,30; i- 3,10 |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,35 kg |
| Nazwa otworu lub zespołu otworów tworzących ujęcie oraz ich miejsce ze wskazaniem miejsca lub miejscowości | Ujęcie "Szczawa I" w Szczawie |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: cd partner sp. z o.o. ulica i numer: botaniczna 10 kod pocztowy i miasto: 60-586 poznań pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 90 op. zb. (DU) |
| Sumaryczna zawartośc rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie | 15800 mg/l |
| Sumaryczna zawartość anionów w wodzie | 10637,4 mg/l |
| Sumaryczna zawartość kationów w wodzie | 4610,41 mg/l |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Chronić przed działaniem promieni słonecznych i przemrożeniem. Zaleca się spożycie do 48 godzin po otwarciu. Osad w butelce jest zjawiskiem . Posiada swoisty smak i zapach. |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zaleca się stosowanie w kuracji pitnej w trzech dawkach: pierwsza dawka 150 ml rozcieńczyć 150 ml wody niskomineralizowanej, należy wypić rano przed posiłkiem, druga dawka 150 ml rozcieńczyć 150 ml wody niskomineralizowanej, należy wypić wieczorem po ostatnim posiłku. Nie przekraczać dawki 300 ml wody leczniczej na dobę. Zaleca się picie wody wolno, małymi porcjami. Inhalacje i płukanie: można stosować bez rozcieńczenia do płukania jamy ustnej lub gardła, w stanach zapalnych tych narządów. Czas trwania kuracji od 4 do 6 tygodni, w przypadku nawrotów lub w celach profilaktycznych ponowna kuracja po okresie jednego miesiąca. Ograniczenia do stosowania w formie kuracji pitnej: znaczne nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, skłonności do obrzęków i nadwrażliwość na jod. Producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki wywołane nieprawidłowym dawkowaniem. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 ml |