Opis szczegółowy
Małso extra o zawartości tłuszczu 82 %, powstaje wg receptury ze słodkiej śmietanki .Charakteryzuje się mlecznym śmietankwym smakiem i aromatem.Surowcem do produkcji jest najwyższej jakości mleko pochodzące z zielonych terenów warmii i mazur.Stanowi doskonały dodatek do pieczywa, a także jako składnik wielu potraw.Jest ponadto źródłem witamin a,d i k niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Parametry produktu
| Rodzaj | Masło |
| Typ produktu | Śmietankowy |
| Przeznaczenie | Do pieczenia;do smarowania;do smażenia |
| Składniki | Śmietanka pasteryzowana |
| Zawartość tłuszczu | 82 % |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 300 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,3 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: polmlek raciąż sp. z o.o. ulica i numer: zawoda 48 kod pocztowy i miasto: 09-140 raciąż pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 72 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 33 dni (dzień) |
| Frakcja materiałowa | Papier |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 744 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3058 kJ |
| Wielkość porcji | 300 g |
| Zawartość białek | 0,7 g |
| Zawartość soli | 0,2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 55 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 82 g |
| Cukry | 0,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 0,7 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |