'Passiamo Appassimento czerwone półwytrawne 750 ml X6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Powstałe z ręcznie zbieranych gron pochodzących z wyselekcjonowanych parceli, z sycylijskich winnic. Grona zbierane są na początku października, aby uzyskać idealny poziom dojrzałości, a tym samym wysoką zawartość cukru. Następnie podlegają procesowi suszenia tracąc w tym czasie około 50% objętości, co oznacza, że do procesu winifikacji potrzeba dwa razy więcej winogron niż do produkcji klasycznego wina. Dzięki temu rośnie stężenie wszystkich składników wpływających na smak i aromat. Leżakowane w dębowych beczkach przez 5-6 miesięcy charakteryzuje się owocowym bukietem z nutami suszonych fig, wanilii i przypraw, które dodają pikanterii. Krągłe i pełne z tanicznym finiszem.
Parametry produktu
| Charakter | Półwytrawne (Demi-sec/semiseco/half dry) |
|---|---|
| Kolor | Czerwony |
| Szczep | Merlot, Primitivo, Negroamaro |
| Rodzaj | Gronowe |
| Serwowanie | Aperitif, Desery |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Pojemność | 750 ml |
| Zawartość alkoholu | 14,5 % obj. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Włochy |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,51 kg |
| Region pochodzenia | Włochy |
| Wino pochodzi z Unii Europejskiej | Tak |
| Klasyfikacja | Z Chronioną Nazwą Pochodzenia |
| Temperatura serwowania | 16 - 18 °C |
| Inne oznakowanie etykiet | Puglia |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: TiM S.A. Ulica i numer: T.Regera 111 Kod pocztowy i miasto: 43-382 Bielsko-Biała PL |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 95 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Tak |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wielkość porcji | 750 ml |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |