Opis szczegółowy
Parówki wyprodukowane ze specjalnie wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego, z dodatkiem przypraw, starannie parzone i wędzone. Doskonałe na śniadanie. Świetnie sprawdzają się jako dodatek do hot dogów i jako składnik śniadania.
Parametry produktu
| Rodzaj | Kiełbasa |
| Gatunek mięsa | Wieprzowina, Kurczak |
| Typ | Paczkowany |
| Metoda wytwarzania | Homogenizowane, Wędzone, Parzone |
| Stopień rozdrobnienia | Homogenizowane |
| Składniki | Składniki: mięso - 72% (w tym mięso wieprzowe - 67%, mięso z kurczaka - 5%), woda, tłuszcz wieprzowy, skrobia ziemniaczana, białko sojowe, sól, regulatory kwasowości: octan potasu, mleczan potasu; stabilizatory: cytryniany sodu, trifosforany; przeciwutleniacze: kwas askorbinowy, izoaskorbinian sodu, kwas izoaskorbinowy; hydrolizowane białko roślinne (kukurydza, rzepak), białko wieprzowe, wzmacniacz smaku: glutaminian monosodowy, aromaty, przyprawy i ekstrakty przypraw (zawierają seler, gorczycę), glukoza, substancja konserwująca: azotyn sodu. może zawierać: mleko łącznie z laktozą, jaja. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 250 g |
| Frakcja materiałowa | Wielomateriałowe |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Unia Europejska |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,26 kg |
| Produkt składa się z połączonych kawałków mięsa | Nie |
| Źródło białka | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Bez glutenu | 1 |
| Bez glutenu - Numer licencji | Pl-079 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: zakłady mięsne pekpol ostrołęka s.a. ulica i numer: przemysłowa 31 kod pocztowy i miasto: 07-410 ławy, ostrołęka pl |
| Krótki opis marketingowy | Parówki wyprodukowane ze specjalnie wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego, z dodatkiem przypraw, starannie parzone i wędzone. doskonałe na śniadanie. świetnie sprawdzają się jako dodatek do hot dogów i jako składnik śniadania. |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 2352 szt. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 336 op. zb. (DU) |
| Czy woda została dodana do produktu? | Tak |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 291 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1205 kJ |
| Zawartość białek | 13 g |
| Zawartość soli | 2,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 10 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 25 g |
| Cukry | 0,8 g |
| Zawartość węglowodanów | 1,1 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Tak |
| Osłonka niejadalna | Tak |
| Zawiera fosforany | Tak |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E261 Octan potasu, E326 Mleczan potasu, E331 Cytryniany sodu, E451 Trifosforany, E300 Kwas askorbinowy, witamina c, E316 Izoaskorbinian sodu, E315 Kwas izoaskorbinowy, E621 Glutaminian monosodowy, E250 Azotyn sodu |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Regulator kwasowości, Stabilizator, Przeciwutleniacz, Wzmacniacz smaku, Substancja konserwująca |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Nie |