Opis szczegółowy
Smalec jest wykorzystywany do smażenia, gotowania i pieczenia ciast. Jego dodatek sprawia, że skórka ciasta cechuje się kruchością. Tłuszcz ten może też stanowić dodatek do pieczywa w połączeniu z solą i ogórkami kiszonymi.
Parametry produktu
| Gatunek mięsa | Wieprzowina |
| Typ | Paczkowany |
| Klasa trwałości produktu | Półtrwały |
| Stopień rozdrobnienia | Kostki |
| Składniki | Tłuszcz wieprzowy 100%. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 200 g |
| Frakcja materiałowa | Papier |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | -2 - 4 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,21 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: zakłady mięsne pamso s.a. ulica i numer: żwirki i wigury 19 kod pocztowy i miasto: 95-200 pabianice pl |
| Krótki opis marketingowy | Skład lipidowy smalcu warunkuje jego stabilność w wysokich temperaturach, co sprawia, że jest bardziej odporny na utlenianie podczas smażenia. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 80 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 897 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3687 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 51 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 100 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |