Opis szczegółowy
Produkty PURENA to innowacyjna oferta SOKÓW 100%, NEKTARÓW oraz NAPOJÓW owocowych w postaci koncentratów do bezpośredniego odtworzenia wodą. Przewaga tego rozwiązania w konfrontacji z sokami w butelkach czy kartonach 1 l wynika z eliminacji wielu zbędnych kosztów takich jak: ilość opakowań, masa transportowa, przestrzeń magazynowa.
Przygotowanie produktów w ilości 5 litrów zajmuje 15 sekund: z 1 saszetki ( 1 kg wagi i 0,8 l) powstaje 5 litrów soku 100 % poprzez dodanie 4,2 l wody. Najłatwiej odtworzyć sok z koncentratu w specjalnych naczyniach miarowych wlewając zawartość saszetki i dopełniając wody do 5 litrów gotowego produktu. Woda użyta do odtwarzania musi spełniać wymogi wody zdatnej do konsumpcji. Tak przygotowany sok przechowywany w lodówce ma trwałość 48 godzin.
Parametry produktu
| Pojemność | 4,8 l (dm³) |
| Typ produktu | Sok |
| Rodzaj | Owocowy |
| Smak | Pomarańczowy |
| Składniki | Zagęszczony sok pomarańczowy, woda. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | poniżej 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 6,3 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: belfood sp. z o. o. ulica i numer: mineralna 2 kod pocztowy i miasto: 42-253 złoty potok pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 120 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Nie wystawiać na słońce |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Przed spożyciem odtworzyć wodą i dobrze wymieszać |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 43 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2 %RWS |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | <0,5 |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 %RWS |
| Cukry | 9 g |
| Zawartość węglowodanów | 9 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 2 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 1 %RWS |
| Zawartość błonnika (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 10 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 3 %RWS |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina C | 20 mg/100g |
| Witamina C (%RWS) | 25 %RWS |