Opis szczegółowy
Kaszka na bazie mleka modyfikowanego i ziaren ryżu, z dodatkiem kakao, dostosowana do wymagań żywieniowych dzieci po 12. miesiącu życia. 1 porcja kaszki dostarcza ponad 50% dziennego zapotrzebowania dziecka na żelazo ważnego dla rozwoju jego funkcji poznawczych, a witamina C obecna w kaszce wspiera jego wchłanianie.
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Po 10 miesiącu |
| Typ produktu | Mleczno-ryżowy |
| Smak | kakaowy |
| Składniki | Mąka ryżowa hydrolizowana 46,5%, mleko odtłuszczone 26%, cukier, oleje roślinne (rzepakowy, słonecznikowy), kakao w proszku 3,3%, maltodekstryna, składniki mineralne (węglan wapnia, fumaran żelaza (ii), siarczan cynku, jodek potasu), witaminy (c, niacyna, e, b1, kwas pantotenowy, a, b6, k, kwas foliowy, biotyna, d), aromat. ciemne drobiny w kaszce pochodzą z ryżu. nie zawiera oleju palmowego. |
| Zawiera mleko krowie | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 230 g |
| Waga jednostkowa brutto | 0,24 kg |
| Źródło kwasów tłuszczowych omega-3 | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nestle polska s.a ulica i numer: domaniewska 32 kod pocztowy i miasto: 02-672 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 75 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Dziecko może otrzymywać dziennie 1 lub, po konsultacji z lekarzem, 2 posiłki z kaszki, w zależności od wieku, jako uzupełnienie innego pożywienia. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zanim przystąpisz do przyrządzenia posiłku, umyj ręce. upewnij się, czy naczynia, których będziesz używać, są idealnie czyste. 1. zagotuj wodę, odmierz 120 ml i wlej do miseczki dziecka. temperatura wody nie powinna być wyższa niż 40°c. 2. dodaj 45 g (ok. 6 łyżek stołowych) kaszki. używaj czystej i suchej łyżki. 3. mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. tak przygotowany posiłek podaj dziecku łyżeczką lub pozwól maluszkowi spożywać samodzielnie łyżeczką lub rączką. zawsze postępuj zgodnie z powyższą instrukcją. opakowanie zawiera 5 porcji pełnowartościowego posiłku zbożowo-mlecznego. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 5,8 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 0,6 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,13 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 12,2 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 32 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 427 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 194 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1800 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 818 kJ |
| Wielkość porcji | 45 g |
| Zawartość białek | 12,8 g |
| Zawartość błonnika | 1,4 g |
| Zawartość soli | 0,28 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 10,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 4,6 g |
| Cukry | 27,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 70 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Niacyna (witamina B3, PP) | 6,2 mg/100g |
| Tiamina (witamina B1) | 0,9 mg/100g |
| Wapń | 400 mg/100g |
| Witamina A | 380 μg/100g |
| Witamina E | 5 mg/100g |
| Biotyna (witamina B7) | 27 μg/100g |
| Cynk | 3,5 mg/100g |
| Jod | 40 μg/100g |
| Kwas foliowy (witamina B9) | 33 μg/100g |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,38 mg/100g |
| Witamina C | 62 mg/100g |
| Witamina D | 6,9 μg/100g |
| Żelazo | 9 mg/100g |
| Witamina K | 35 μg/100g |
| Sód | 110 mg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |