Mrożone kluski śląskie z mięsem Proste Historie 450 g
dodaj do przechowalni
Opis
Parametry
| Sposób przygotowania | Do gotowania |
|---|---|
| Zawartość netto | 450 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Ciasto : ziemniaki (38%), woda, skrobia ziemniaczana, woda, suszone ziemniaki (6%), mąka pszenna, sól, kurkuma. nadzienie: mięso wieprzowe (53%), mięso wołowe (26%), cebula, cebula smażona (cebula, olej rzepakowy, mąka pszenna, sól), tłuszcz wieprzowy, błonnik pszenny, warzywa (marchew, korzeń pietruszki, seler, por, pasternak), przyprawy, woda, sól, olej rzepakowy. mogą zawierać soję i mleko. zawartość nadzienia 19% |
| Pojemność | 450 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | poniżej -18 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,46 kg |
| Producent: | IGLOTEX S.A.Ulica i numer: Leśna 2Kod pocztowy i miasto: 83-220 Skórcz PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 108 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | 1 dzień ( temp. -6 ), 1 miesiąc ( temp. -12) |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | produkt mrożony, chronić przed rozmrożeniem |
| Stosowanie - propozycje podania | Dla ogółu konsumentów z wyłączeniem osób uczulonych na zastosowane alergeny. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zamrożony wyrób wyjąć z woreczka i wrzucić do gotującej się, osolonej wody z dodatkiem łyżki oleju. Następnie kluski delikatnie przemieszać, aby nie przylegały do dna. Po wypłynięciu na powierzchnię wody nie dopuścić do wrzenia i wyjąć po około 4 - 5 minutach. Gotową potrawę można polać sosem lub tłuszczem z dodatkiem smażonej cebuli. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 8,3 g |
|---|---|
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 1,6 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 1,1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 65 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 195 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 439 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 817 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 1838 kJ |
| Wielkość porcji | 225 g |
| Zawartość białek | 3,7 g |
| Zawartość soli | 0,72 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,9 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 6,6 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 4,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 15 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 29 g |
Inne informacje
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |