Opis szczegółowy
Czarna porzeczka cechuje się słodkim, lekko gorzkim smakiem oraz ciemnym kolorem.
Jest ona używana do wyroby dżemów, soków, środków nasercowych, lodów oraz syropów.
Félix Kir, wybrany na mera miasta Dijon we Francji w latach 1945 do 1967 zapewnił temu doskonałemu smakowi sławę. Spopularyzował on znany drink, nazywany od jego nazwiska „Kir", który przyrządza się z białego wina oraz
"crème de cassis" czyli "kremu z czarnych jagód" poprzez oferowanie go w recepcjach hotelowych gościom odwiedzającym miasto.
BARWA:
Intensywna, rubinowo-czerwona z purpurowymi refleksami.
SMAK:
Ziołowy, intensywny aromat świeżo zebranej czarnej porzeczki.
Gęsta, kremowa konsystencja pozostawia na twoich ustach delikatny i trwały smak czarnej porzeczki.
Delikatna nutka cierpkiej porzeczki
ZASTOSOWANIA:
Koktajle, napoje deserowe, wina i napoje musujące
Parametry produktu
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Francja |
| Zawartość alkoholu | 16 % obj. |
| Pojemność | 700 ml |
| Smak | Czarna porzeczka |
| Serwowanie | Drinki |
| Waga jednostkowa brutto | 1,5 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: scm sp. z o.o. ulica i numer: al. jana pawła ii 11 kod pocztowy i miasto: 00-828 warszawa pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 76 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wielkość porcji | 100 ml |