Mlekovita Śmietanka Polska UHT 30% tłuszczu 1l X12
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Śmietanki UHT są produktami najwyższej jakości, wytworzonymi z wyselekcjonowanego surowca przy zastosowaniu nowoczesnego procesu ultrafiltracji, który zapewnia czystość mikrobiologiczną produktu, a jednocześnie zachowuje jego cechy smakowe. Asortyment śmietanek doskonale wpisuje się do każdej kuchni, konsumenci maja bowiem do wyboru opcje o różnej zawartości tłuszczu: 30% i 36% w pojemnym kartoniku 1 l. Mają szerokie zastosowanie kulinarne: śmietanki 12% i 18% idealnie podkreślają smak wykwintnych i domowych zup, sosów, sałatek oraz dań mięsnych. Śmietanki 30% i 36% to zaś wyśmienita podstawa do słodkich kremów i deserów.
Parametry produktu
| Rodzaj | Mleko surowe |
|---|---|
| Pojemność | 1 l (dm³) |
| Zawartość tłuszczu | 30 % |
| Typ produktu | UHT |
| Przeznaczenie | do deserów, ciast, ubijania, kremów |
| Składniki | Śmietanka, stabilizator: karagen, emulgator e471 |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 1 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,05 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska mlekovita ulica i numer: ul.ludowa 122 kod pocztowy i miasto: 18-200 wysokie mazowieckie pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 65 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | po otwarciu w warunkach chłodniczych nie dłużej niż 48 godzin |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | baza do kremów i deserów |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Przed ubiciem należy schłodzić w temperaturze 6-8°c przez 12 godzin |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 292 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1204 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 2,3 g |
| Zawartość soli | 0,08 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 20 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 30 g |
| Cukry | 3,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 3,2 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |