Mlekovita Mleko spożywcze Wydojone bez laktozy 2% tł. 1L X6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Mleko Wydojone bez laktozy to nowy produkt w asortymencie mleka z Mlekovity. Produkt jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów,którzy nie mogą spożywać mleka i produktów mlecznych ze względu na nietolerancję laktozy-dwucukru mlecznego występującego w ich składzie .Dostępne jest w dwóch wariantach- o zawartości tłuszczu 2% i 3,2% w innowacyjnej butelce z tworzywa HDPE przyjaznego środowisku .
Parametry produktu
| Rodzaj | Mleko surowe |
|---|---|
| Pojemność | 1000 ml |
| Zawartość tłuszczu | 2 % |
| Typ produktu | Pasteryzowany |
| Przeznaczenie | do róznych celów kulinarnych |
| Składniki | Mleko pasteryzowane |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 1000 ml |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,06 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska mlekovita ulica i numer: ul.ludowa 122 kod pocztowy i miasto: 18-200 wysokie mazowieckie pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 100 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | przechowywać w temperaturze od +2'C do +8'C |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych, chronić przed światłem |
| Stosowanie - propozycje podania | do bezpośredniego spożycia, do kawy, płatków, nalesników i innych celów kulnarnych |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 8 g |
|---|---|
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,25 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 12 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 12 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 50 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 525 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 208 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 125 kJ |
| Wielkość porcji | 250 ml |
| Zawartość białek | 3,2 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 3,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5 g |
| Cukry | 4,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 4,7 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 6 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 16 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 4 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 17 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 13 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 5 %RWS |
Witaminy i składniki mineralne
| Wapń | 105 mg/100g |
|---|---|
| Wapń (%RWS) | 13 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |