Mlekovita Górskie Specjały z Zakopanego Przysmak Góralski 180g X8
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
PRZYSMAK GÓRALSKI jest odpowiedzią MLEKOVITY na trendy rynkowe i rosnące oczekiwania konsumentów związane z poszukiwaniem zdrowych przekąsek w wygodnej formie. To ser w formie kulek, które swój nietuzinkowy smak i aromat zawdzięczają pochodzeniu oraz procesowi wędzenia. Idealnie nadają się na deskę serów, do szaszłyków - także opiekanych oraz do wykwintnych sałatek.
Górskie Specjały z Zakopanego powstają z mleka pozyskiwanego z czystych górskich terenów, a produkowane są w samym sercu Tatr w należącym do Grupy MLEKOVITA, usytuowanym wśród rozległych łąk, lasów i czystych wód Podhalańskim Zakładzie Produkcyjnym o wieloletniej tradycji w wyrobie serów. Przysmak Góralski to wędzony ser prosto z polskich gór, który jest znakomitą propozycją do bezpośredniego spożycia, a dzięki swej formie także doskonałą na przekąski, deskę serów i do sałatek. W formie kulek sprawdzi się też doskonale jako składnik szaszłyków, również tych opiekanych, np. na grillu. Jak wszystkie Górskie Specjały dostarcza organizmowi łatwo przyswajalnego białka, wapnia, soli mineralnych, witamin i mikroelementów.
Parametry produktu
| Rodzaj mleka | Krowie |
|---|---|
| Rodzaj sera | Wędzony |
| Gatunek sera | |
| Forma | Kula |
| Składniki | mleko, sól, stabilizator: chlorek wapnia, kultury bakterii |
| Zawartość tłuszczu | Półtłusty (sery podpuszczkowe) (zaw. tłuszczu 20%) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 180 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,19 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska mlekovita ulica i numer: ul.ludowa 122 kod pocztowy i miasto: 18-200 wysokie mazowieckie pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 200 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 60 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
|---|---|
| Stosowanie - propozycje podania | Do bezpośredniego spożycia |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 279 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1162 kJ |
| Wielkość porcji | 180 g |
| Zawartość białek | 25 g |
| Zawartość soli | 2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 19 g |
| Cukry | 2 g |
| Zawartość węglowodanów | 2 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |