Opis szczegółowy
Dodatek do potraw curry, zup, sosów, deserów oraz koktajli. Bardzo popularny produkt w krajach Dalekiego Wschodu.
Mleczko kokosowe pozyskiwane jest z miąższu orzecha kokosowego. Produkt ten to bardzo popularny składnik potraw kuchni azjatyckiej, w szczególności Tajlandii i Indii. Swój biały kolor i charakterystyczny kokosowy smak zawdzięcza wysokiej zawartości tłuszczu, w którego składzie dominują nasycone kwasy tłuszczowe.
Parametry produktu
| Rodzaj | Mleko surowe |
| Zawartość tłuszczu | 17 % |
| Przeznaczenie | Dodatek do potraw curry, zup, sosów, deserów oraz koktajli |
| Składniki | Ekstrakt z orzecha kokosowego 70%, woda, emulgator: e435. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Tajlandia |
| Zawartość netto | 150 ml |
| Temperatura przechowywania min - max | poniżej 15 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,16 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: kk polska sp z o.o. ulica i numer: działkowców 15 dok 50-51 kod pocztowy i miasto: 84-230 rumia pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 52 op. zb. (DU) |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 3744 szt. |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 120 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | W suchych i chłodnych miejscach, nie powyżej 5˚c. przed użyciem wstrząsnąć. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 185 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 764 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 1,6 g |
| Zawartość soli | 0,05 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 17 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 19 g |
| Cukry | 2 g |
| Zawartość węglowodanów | 2 g |