Opis szczegółowy
Kwaśna guma do żucia o smaku jabłkowym bez cukru (zawiera substancje słodzące).
Parametry produktu
| Smak | Jabłkowy, Kwaśny |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Turcja |
| Zawartość netto | 30 g |
| Składniki | Substancje słodzące (ksylitol, sorbitole, maltitole, mannitol, aspartam, sukraloza, acesulfam k), baza gumowa, kwasy (kwas winowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy), skrobia, maltodekstryna, stabilizator (glicerol), aromaty, tłuszcz kokosowy, emulgatory (lecytyny (z soi), estry sacharozy i kwasów tłuszczowych), sok z zielonych jabłek w proszku (0,33%)*, substancja zagęszczająca (guma celulozowa), substancja glazurująca (wosk carnauba), koncentraty (z batata, z marchwi), przeciwutleniacz (e321), barwniki (kurkumina, błękit brylantowy fcf). * odpowiada 3% soku owocowego. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,04 kg |
| Nie zawiera cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: perfetti van melle polska sp. z o.o. ulica i numer: krakowiaków 50 kod pocztowy i miasto: 02-255 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 896 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 18 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 199 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 835 kJ |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0,13 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,9 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 g |
| Alkohole wielowodorotlenowe - poliole | 62 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 68 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający, zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny), zawiera substancję słodzącą, zawiera źródło fenyloalaniny |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E321 Butylohydroksytoluen (bht) |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Przeciwutleniacz |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |