Opis szczegółowy
Ryż Basmati wyróżnia się nie tylko smakiem i aromatem, ale także bogactwem wartości odżywczych. Jest świetnym źródłem energii dzięki wysokiej zawartości węglowodanów, które uwalniają się powoli, zapewniając długotrwałe uczucie sytości. Ponadto, ryż paraboliczny, jakim jest Golden Sella, zawiera więcej składników odżywczych niż przetworzony ryż biały, w tym witaminy z grupy B, które są kluczowe dla układu nerwowego. Jest również doskonałym źródłem błonnika, miedzi, żelaza, fosforu, magnezu oraz cynku
Parametry produktu
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
| Zawartość netto | 320 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | 100% ryż basmati golden sella |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Indie |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,33 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 161 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 18 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 5,8 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 5,4 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | <0,01 |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0,2 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 62 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 364 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 290 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1543 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 1229 kJ |
| Wielkość porcji | 80 g |
| Zawartość białek | 7,2 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,1 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 0,9 g |
| Cukry | 0,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 78 g |