Opis szczegółowy
Otręby pszenne Melvit stanowią istotną część diety ze względu na wysoką zawartość błonnika, białka oraz cennych dla organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych, obniżających poziom cholesterolu we krwi. Są idealnym dodatkiem do mleka, jogurtu,
Parametry produktu
| Typ | Zwykłe |
| Rodzaj | Otręby |
| Rodzaj zbóż | Pszenne |
| Smak | Naturalny (original) |
| Zawartość netto | 200 g |
| Składniki | 100% otręby pszenne |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,21 kg |
| Wysoka zawartość błonnika pokarmowego | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 105 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Używać jako dodatek do wypieku ciast, chleba, makaronów. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Produkt może być przeznaczony do bezpośredniego spożycia, jako dodatek do napojów mlecznych, surówek, a także różnych wypieków. otręby można stosować jako zamiennik do panierowanych potraw. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 270 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1116 kJ |
| Zawartość białek | 17 g |
| Zawartość błonnika | 50 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,8 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 4,2 g |
| Cukry | 5,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 16,4 g |