Opis szczegółowy
Mąka jaglana jest bogata w mnóstwo składników odżywczych poprawiających pracę całego organizmu. Pozyskiwana z nasion prosa, które zawiera mało skrobi, charakteryzuje się bogactwem żelaza, miedzi oraz witamin z grupy B. Zawiera także krzemionkę, mającą zbawienny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Krzem pełni też ważną rolę w mineralizacji kości (zapobiega ich odwapnianiu). Witamina E oraz lecytyna wspomagają pamięć, system nerwowy oraz przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu. Ceniona za swoje właściwości antywirusowe, rozgrzewające, wskazana jest w przeziębieniu i osłabieniu organizmu, zwłaszcza zimą.
Parametry produktu
| Typ | Nie dotyczy |
| Zawartość netto | 500 g |
| Składniki | 100% mąka jaglana |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,5 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 96 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Do 24h - transport warunki otoczenia. po otwarciu przechowywac w suchym i chlodnym miejscu |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Używać jako dodatek do wypieku ciast, chleba, makaronów. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Produkt nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. wymaga obróbki termicznej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 359 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1522 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 7,5 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,2 g |
| Cukry | 0,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 74 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Smak, zapach swoisty, niedopuszczalne stęchły lub inny i nieswoisty. |