Opis szczegółowy
Kasza manna to tak zwany grysik, otrzymywany z przemiału oczyszczonego ziarna pszenicy. Stanowi doskonałe urozmaicenie diety, warto się w nią zaopatrzyć już dziś.
To co wyróżnia grysik na tle innych kasz to z pewnością duża zawartość jodu, który należy dostarczać organizmowi szczególnie przy chorobach pęcherzyka żółciowego i schorzeniach wątroby, trzustki oraz problemach z przewodem pokarmowym. Jod zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, która produkuje hormony pobudzające m. in. przemianę materii, po przez spalanie węglowodanów i tłuszczów.
Kasza manna wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z cudownym okresem dzieciństwa, kiedy ugotowany na mleku grysik był podawany z pysznym sokiem malinowym.
To przysmak nie tylko dzieci, lecz także dorosłych, którzy wiedzą, jak wyczarować ze zwykłej kaszy manny ciekawe potrawy. Świetnie smakuje z owocami, sokami. To składnik pożywnych zup, ciast, placków ziemniaczanych. Czasami wykorzystywana jest jako zagęstnik do gulaszy, sosów, budyniów.
Parametry produktu
| Typ | Manna |
| Rodzaj | Nieporcjowana |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Kasza manna z pszenicy |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,4 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 240 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zagotować 2 szklanki wody lub mleka. wsypać powoli 2-3 łyżki kaszy, energicznie mieszając. gotować na małym ogniu ok. 5 minut, aż kasza zgęstnieje. kaszę cały czas mieszać podczas gotowania. można posłodzić do smaku, dodać kawałki owoców, konfitury lub syrop owocowy. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 340 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1441 kJ |
| Zawartość białek | 10 g |
| Zawartość błonnika | 5 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,1 g |
| Cukry | 1,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 70 g |