Opis szczegółowy
Maślanka bez laktozy w kartonie z zakrętką
Parametry produktu
| Rodzaj | Maślanka |
| Typ | |
| Smak | |
| Składniki | Maślanka, mleko, żywe kultury bakterii mlekowych |
| Zawartość tłuszczu | 1,5 % |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 1000 g |
| Pojemność | 1 l (dm³) |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,08 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia mleczarska "mlekpol" w grajewie ulica i numer: ul. elewatorska 13 kod pocztowy i miasto: 19-203 grajewo pl |
| Produkt | 1 |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 52 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Gotowy do spożycia lub jako półprodukt |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 8,8 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,25 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 13 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 13 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 48 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 119 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 200 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 500 kJ |
| Wielkość porcji | 250 ml |
| Zawartość białek | 3,5 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 3,8 g |
| Cukry | 5 g |
| Zawartość węglowodanów | 5 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Wapń | 130 mg/100ml |
| Ryboflawina (witamina B2) | 0,15 mg/100ml |
| Witamina B12 | 0,32 μg/100ml |
| Ryboflawina (%RWS) | 27 %RWS |