Opis szczegółowy
Ich niepowtarzalny smak jest jak… słodka symfonia zmysłów! Wielowarstwowa przyjemność niczym muzyka Mozarta… Sercem austriackich pralinek jest najlepszy nugat. Wykwintna, jakościowa warstwa marcepanu otula delikatne nugatowe wnętrze. Oblany jest gorzką czekoladą, wykonaną z kakao wypalanego na miejscu, w fabryce w Austrii, certyfikowanym znakiem Fairtrade.
Mozartkugeln powstały w 1890 roku w Salzburgu, rodzinnym mieście Wolfganga Amadeusza Mozarta. Eleganckie pralinki są idealnym rozwiązaniem na prezent.
Parametry produktu
| Zawartość netto | 148 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Austria |
| Składniki | Cukier, miazga kakaowa, migdały, tłuszcz palmowy, orzechy laskowe (17 % w kremie), mleko w proszku pełne, tłuszcz kakaowy, cukier mleczny, substancja utrzymująca wilgoć: sorbitol, inwertaza; kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, czysty tłuszcz maślany (mleko), emulgator: lecytyny (z soi); aromat, mleko w proszku odtłuszczone, regulator kwasowości: kwas cytrynowy; słodka serwatka w proszku (z mleka). |
| Temperatura przechowywania min - max | 15 - 21 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,16 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: novi fmcg sp. z o.o. ulica i numer: batorego 26 kod pocztowy i miasto: 43-200 pszczyna pl |
| Krótki opis marketingowy | Czekoladki nadziewane marcepanem (40%) i kremem pralinowym (33%), oblane gorzką czekoladą. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 64 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 180 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Tak |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Tak |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Tak |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 510 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2133 kJ |
| Zawartość białek | 5,8 g |
| Zawartość soli | 0,04 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 27 g |
| Cukry | 55 g |
| Zawartość węglowodanów | 60 g |
Inne informacje o zawartości
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Emulgator |