Opis szczegółowy
prosty skład; delikatny wyważony smak; z drobinkami laski wanilii; bez laktozy; charakterystyczne wyróżniające opakowanie
Parametry produktu
| Rodzaj | Smakowy |
| Smak | Waniliowy |
| Składniki | Mleko pasteryzowane, wsad waniliowy (cukier, substancja zagęszczająca: pektyny, naturalny aromat waniliowy, laska wanilii), enzym: laktaza*, żywe kultury bakterii jogurtowych: streptococcus thermophilus, lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 200 g |
| Pojemność | 200 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,2 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Wysoka zawartość białka | 1 |
| Źródło białka | 1 |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| Nie zawiera tłuszczu | 1 |
| Niska zawartość tłuszczu | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: okręgowa spółdzielnia mleczarska ulica i numer: warszawska 41 kod pocztowy i miasto: 82-100 nowy dwór gdański pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 180 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Stosowanie - propozycje podania | Skyr przeznaczony jest do bezpośredniego spożycia, może stanowić składnik deserów i ciast. produkt przeznaczony jest dla wszystkich sektorów rynku konsumenckiego z wyjątkiem osób uczulonych na składniki produktu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Wymieszać i spożyć bezpośrednio po otwarciu opakowania |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 79 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 337 kJ |
| Wielkość porcji | 200 g |
| Zawartość białek | 7,8 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 12 g |
| Zawartość węglowodanów | 12 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 szt. |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |