Opis szczegółowy
Makaron z semoliny ekologicznej z jajami bażancimi jest alternatywą dla makaronów jajecznych z pszenicy zwyczajnej. Kształt krajanka średnia idealnie sprawdzi się jako dodatek do zup
Parametry produktu
| Typ | Jajeczny, Pszenny, Z semoliny (durum) |
| Rodzaj | Filini |
| Zawartość netto | 250 g |
| Składniki | Ekologiczna semolina z pszenicy durum, świeże jaja bażancie 4,5% |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,26 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: p.p.h. tabit sp. z o.o. ulica i numer: kołłątaja 44 kod pocztowy i miasto: 05-402 otwock pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 63 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 36 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | Chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Gotować 6 minut (5 minut al dente). 100g makaronu na 1 litr wody, posolić według uznania |
| Sposób obróbki produktu | Gotowanie |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 153 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 648 kJ |
| Zawartość białek | 5,9 g |
| Zawartość błonnika | 2,1 g |
| Zawartość soli | 0,01 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,9 g |
| Cukry | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 29 g |