Mak Niebieski 500g Bakalland X6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Mak niebieski to baza świątecznych potraw i kluczowy element makowca, jak również składnik wartościowego oleju wykorzystywanego również w kosmetyce. Ten popularny surowiec cukierniczy to skarbnica magnezu, fosforu wspierających utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego. Mak niebieski to także doskonałe źródło budulca kości – wapnia
Parametry produktu
| Zawartość netto | 500 g |
|---|---|
| Składniki | Mak niebieski |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Czechy |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,51 kg |
| Wysoka zawartość błonnika pokarmowego | 1 |
| Bardzo niska zawartość sodu/soli | 1 |
| Niska zawartość cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: foodwell sp. z o.o. ulica i numer: fabryczna 5 kod pocztowy i miasto: 00-446 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 4 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 4,1 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 0,8 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 524 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 105 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2164 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 433 kJ |
| Wielkość porcji | 20 g |
| Zawartość białek | 20 g |
| Zawartość soli | 0,02 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 5,5 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 43 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,1 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 8,6 g |
| Cukry | 3,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 4,2 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Cynk (%RWS) | 33 %RWS |
|---|---|
| Fosfor | 1022 mg/100g |
| Magnez | 458 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 122 %RWS |
| Mangan | 3,71 mg/100g |
| Miedź | 0,42 mg/100g |
| Potas | 963 mg/100g |
| Witamina E (%RWS) | 15 %RWS |
| Wapń | 1266 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 158 %RWS |
| Witamina E | 1,8 mg/100g |
| Cynk | 3,34 mg/100g |
| Fosfor (%RWS) | 146 %RWS |
| Kwas foliowy (witamina B9) | 58 μg/100g |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,44 mg/100g |
| Witamina B6 (%RWS) | 31 %RWS |
| Żelazo | 8,1 mg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|