Opis szczegółowy
Mieszanki używa się do kawałków marynowanego mięsa, ryb lub warzyw, które są gotowane w piecu tandoor. Schłodzona tikka masala to połączenie takich rzeczy jak pomidor, papryka, cynamon, czosnek i imbir. O gorącym, ostrym smaku. Mieszanka doskonale nadaje się do curry, zarówno mięsnego, jak i wegetariańskiego.
Parametry produktu
| Rodzaj | Konserwowe |
| Skład podstawowy | Pomidory |
| Zawartość netto | 450 g |
| Składniki | Pomidor 22,5%, cebula, imbir 10%, woda, czosnek 8%, czerwone chilli 7,5%, olej słonecznikowy, migdały 5%, sól 5%, kolendra 4%, mielona papryka, kmin rzymski, cynamon 0,3%, suszone czerwone chilli, papryka, sok z cytryny, błonnik cytrusowy, regulator kwasowości (wodorosiarczan sodu), przeciwutleniacz (kwas askorbinowy), konserwant (sorbinian potasu) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Holandia |
| Temperatura przechowywania min - max | 1 - 7 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,48 kg |
| Technika utrwalenia | konserwacja |
| Pojemność | 450 g |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: hugli food polska sp. z o.o. ulica i numer: wydawnicza 1/3 kod pocztowy i miasto: 92-333 łódź pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 238 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Sposób obróbki produktu | Bez gotowania |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 141 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 589 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 3,1 g |
| Zawartość soli | 5 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 10,6 g |
| Cukry | 2,1 g |
| Zawartość węglowodanów | 8,3 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4,5 szt. |