Opis szczegółowy
Element uzyskany z odcinka piersiowego i lędźwiowego półtuszy wieprzowej, odcięty od karkówki pomiędzy 4 i 5 kręgiem piersiowym, z tyłu po linii odcięcia szynki z biodrówką. Dopuszcza się tkankę tłuszczową o grubości do 3 mm, liczoną od pierwszego przerostu tłuszczowego okrywającego mięsień najdłuższy grzbietu z przylegającym warkoczem o szerokości 2,5 cm od strony części boczkowej (mierzony w połowie długości schabu, od mięśnia ciemnego). Od strony żeber oraz kręgów element odcięty bezpośrednio po powierzchni kości. Powierzchnia niepozacinana.
Parametry produktu
| Gatunek mięsa | Wieprzowina |
| Rodzaj elementu | Schab |
| Klasa | E |
| Skóra | Bez skóry |
| Kości | Trybowane/filet |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Mięso wieprzowe |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 4 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,8 kg |
| Produkt zmiennowagowy | Tak |
| Waga szacunkowa | 0,7 - 0,9 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: transgourmet polska sp. z o.o. ulica i numer: ul. zamenhofa 133 kod pocztowy i miasto: 61-131 poznań pl |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wielkość porcji | 100 g |