Liść laurowy suszony 6g Prymat X20
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Liść laurowy Prymat to najlepszej jakości produkt służący przygotowaniu wybornych, idealnie skomponowanych dań. Suszony liść laurowy charakteryzuje się bardzo przyjemnym smakiem i korzenno-gorzkim zapachem. Z jednej strony to sztandarowa przyprawa potraw kuchni polskiej: bigosów, zup i gulaszy, z drugiej doskonale pasuje do dań kuchni hinduskiej.
Listki laurowe rzadko występują jako główna przyprawa potrawy. Najczęściej są składnikiem marynat do mięsa, dziczyzny, śledzi i warzyw. Służą do garnirowania gulaszu, zup i sosów. Dodawane są do zupy ziemniaczanej, farszów pate, curry i zupy rybnej. Idealną proporcją stosowania przyprawy jest 1 liść na 4 porcje. Liście można gotować w mleku dla aromatyzowania kremów i puddingu ryżowego. Słoiczki z ryżem mogą być uzupełniane listkami laurowymi w celu nadania charakterystycznego zapachu.
Parametry produktu
| Typ | Przyprawy jednorodne |
|---|---|
| Rodzaj przyprawy | Liść laurowy |
| Przeznaczenie | Pasuje do bigosu, rosołu, barszczu czerwonego, sosów mięsnych |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Turcja |
| Zawartość netto | 6 g |
| Składniki | Liść laurowy. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,01 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: PRYMAT SP. Z O.O Ulica i numer: CHLEBOWA 14 Kod pocztowy i miasto: 44-337 JASTRZĘBIE - ZDRÓJ PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 240 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|