Liść laurowy 80G Prymat Gastroline X10
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Liść laurowy Prymat to najlepszej jakości produkt służący przygotowaniu wybornych, idealnie skomponowanych dań. Suszony liść laurowy charakteryzuje się bardzo przyjemnym smakiem i korzenno-gorzkim zapachem. Z jednej strony to sztandarowa przyprawa potraw kuchni polskiej: bigosów, zup i gulaszy, z drugiej doskonale pasuje do dań kuchni hinduskiej.
Listki laurowe rzadko występują jako główna przyprawa potrawy. Najczęściej są składnikiem marynat do mięsa, dziczyzny, śledzi i warzyw. Służą do garnirowania gulaszu, zup i sosów. Dodawane są do zupy ziemniaczanej, farszów pate, curry i zupy rybnej. Idealną proporcją stosowania przyprawy jest 1 liść na 4 porcje. Liście można gotować w mleku dla aromatyzowania kremów i puddingu ryżowego. Słoiczki z ryżem mogą być uzupełniane listkami laurowymi w celu nadania charakterystycznego zapachu.
Parametry produktu
| Typ | Przyprawy jednorodne |
|---|---|
| Rodzaj przyprawy | Liść laurowy |
| Przeznaczenie | Do bigosu, do gulaszu, do sosów, do zup |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Turcja |
| Zawartość netto | 80 g |
| Składniki | Liść laurowy suszony. Produkt może zawierać zboża zawierające gluten, jaja, mleko (łącznie z laktozą), soję, gorczycę, seler, orzeszki ziemne i sezam. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,15 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: PRYMAT SP. Z O.O Ulica i numer: CHLEBOWA 14 Kod pocztowy i miasto: 44-337 JASTRZĘBIE - ZDRÓJ PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 32 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Tak |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 g |