Opis szczegółowy
Southern Comfort to połączenie likieru z amerykańską whiskey. Produkowana według oryginalnej receptury, którą opracował ponad 140 lat temu założyciel firmy (wtedy pracujący jako barman) Martin Wilkes Heron.
To bardzo wyjątkowa kompozycja stworzona w 1874 roku w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. W mieście, które zarówno wtedy jak i dzisiaj jest prawdziwym odzwierciedleniem, wiecznie żywego, amerykańskiego ducha południa.
Nowy Orlean to miasto gdzie impreza trwa na każdej ulicy i gdzie dobra zabawa nigdy się nie kończy.
Jednak sława Southern Comfort (znanego również jako SO.CO) szybko rozeszła się poza USA i dzisiaj jest to marka dostępna w tysiącach barów na całym świecie będąc jednym z ulubionych przez barmanów składników do tworzenia wspaniałych koktajli.
Niezwykle łagodny smak zawdzięcza odpowiedniemu łączeniu whiskey ze specjalną kompozycją owoców i przypraw, które nadają jej słodkiego charakteru i są zazdrośnie strzeżonym znakiem firmowym Southern Comfort.
Dzięki swojej legendarnej łagodności doskonale nadaje się do picia w czystej postaci lub z lodem i stanowi idealne rozpoczęcie poznawania kategorii amerykańskiej whiskey.
Parametry produktu
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Wielka Brytania |
| Zawartość alkoholu | 35 % obj. |
| Rok produkcji | 2019 |
| Pojemność | 0,7 l (dm³) |
| Smak | Klasyczny (classic) |
| Serwowanie | Desery |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Wielka Brytania |
| Waga jednostkowa brutto | 1,17 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: united beverages sa ulica i numer: płaska 24-36 kod pocztowy i miasto: 87-100 toruń pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 125 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wielkość porcji | 50 ml |
| Ilość porcji w opakowaniu | 14 szt. |