Kupiec Płatki jaglane 200g X8
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
łatki jaglane Kupiec to zdrowa i wygodna propozycja na pożywny posiłek. Otrzymywane są z gniecionych ziaren prosa – to jedno z najdłużej uprawianych zbóż, bogate w wartości odżywcze i witaminy z grupy B.
Płatki jaglane charakteryzuje wysoka zawartość żelaza, lecytyny, wapnia, fosforu i potasu, co doskonale działa na stan skóry i włosów. Stanowią bardzo dobre, łatwo przyswajalne źródło białka roślinnego, pozytywnie wpływając na układ pokarmowy oraz ogólne samopoczucie. Poprzez działanie przeciwgrzybiczne wzmacniają organizm i w łatwy sposób usuwają toksyny. Warto jednak pamiętać, że produkt ten może zawierać gluten, więc nie jest zalecany dla osób z nietolerancją tego składnika.
Parametry produktu
| Typ | Błyskawiczne |
|---|---|
| Rodzaj | Płatki |
| Rodzaj zbóż | Jaglane |
| Smak | |
| Dla diabetyków | Tak |
| Zawartość netto | 200 g |
| Składniki | 100% płatki jaglane |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 28 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,2 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Kupiec Sp. z o.o. Ulica i numer: Kupiecka 17 Kod pocztowy i miasto: 62-513 Krzymów PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 180 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|---|
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Na ciepło: Pół szklanki płatków zalać szklanką mleka. Lekko posolić i posłodzić. Gotować około 3 minuty, ciągle mieszając. Na zimno: Dwie łyżki płatków jaglanych wsypać do jogurtu lub kefiru i dodać ulubione owoce. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 6,2 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 1 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | <0,01 |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0,3 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 35,9 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 370 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 185 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1566 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 783 kJ |
| Wielkość porcji | 50 g |
| Zawartość białek | 12 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 1,7 g |
| Cukry | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 72 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 9 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 12 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 0 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 0 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 14 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 4 szt. |