Opis szczegółowy
Ksylitol: - wysokiej jakości substancja słodząca pochodzenia , pozyskiwana z kory brzozy; stanowi najlepszą alternatywę dla cukru. Wyjątkowe właściwości ksylitolu:
-jest równie słodki jak cukier , jednak zawiera 40% mniej kalorii
-posiada niski indeks glikemiczny [ig=9], dlatego może być stosowany przez diabetyków
-spożywanie potraw i napojów zawierających ksylitol zamiast cukru w ramach zbilansowanej diety i aktywnego trybu życia:
* pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów
* prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi niż po spożyciu potraw i napojów zawierających cukier
Parametry produktu
| Rodzaj | Słodzik |
| Stopień rozdrobnienia | Kryształki drobne |
| Zawartość netto | 250 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Finlandia |
| Składniki | Ksylitol |
| Dla diabetyków | Tak |
| Waga jednostkowa brutto | 0,26 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: sante sp. z o. o. (dawniej sante a.kowalski sp. j.) ulica i numer: jagiellońska 55a kod pocztowy i miasto: 03-301 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 240 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1000 kJ |
| Wielkość porcji | 5 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Alkohole wielowodorotlenowe - poliole | 98,5 g |
| Cukry | 0,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 99,8 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |