Opis szczegółowy
Kiełbasa wieprzowa, średnio rozdrobniona, parzona, wędzona. Produkt stałowagowy, waga netto opakowania zbiorczego ok. 4,20 kg.
Parametry produktu
| Rodzaj | Kiełbasa |
| Gatunek mięsa | Wieprzowina |
| Typ | Paczkowany |
| Metoda wytwarzania | Parzone, Wędzone |
| Klasa trwałości produktu | Nietrwały |
| Stopień rozdrobnienia | Średnio rozdrobnione |
| Składniki | 100 g produktu wyprodukowano ze 100 g mięsa wieprzowego z szynki, mięso wieprzowe z szynki, sól, przyprawy (zawierają gorczycę), naturalny aromat, acerola w proszku, osłonka jadalna: jelito wieprzowe. produkt może zawierać: soję, mleko, jaja i seler. wartość odżywcza w 100 g produktu: wartość energetyczna 956 kj/230 kcal, tłuszcz 17 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 6,0 g, węglowodany 1,0 g, w tym cukry 0,7 g, białko 18 g, sól 1,8 g. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 350 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,36 kg |
| Produkt składa się z połączonych kawałków mięsa | Nie |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: jbb bałdyga józef bałdyga ulica i numer: kościelna 25 kod pocztowy i miasto: 07-437 łyse pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 60 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 230 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 956 kJ |
| Zawartość białek | 18 g |
| Zawartość błonnika | 0,7 g |
| Zawartość soli | 1,8 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 17 g |
| Cukry | 0,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 1 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Kiełbasa wieprzowa średnio rozdrobniona, wędzona, parzona. batony w jelitach wieprzowych odkręcane w odcinki proste o długości ok. 10,5-11,5 cm (od zwoja do zwoja ok. 15,5-16,5 cm) oraz średnicy przekroju ok. 29 - 31 mm. powierzchnia batonu jasnobrązowa do brązowej, czysta, sucha. końce batonów lekko zagięte. osłonka ściśle przylega do masy mięsnej. dopuszcza się na pojedynczych batonach nieliczne zawędzone wytryski farszu. surowce mięsno-tłuszczowe średnio rozdrobnione. wszystkie składniki równomiernie rozmieszczone na przekroju. dopuszczalne pojedyncze otwory powietrzne wielkości do 5 mm. niedopuszczalne skupiska jednego ze składników, zacieki tłuszczu lub galarety. konsystencja ścisła. związanie dobre. smak i zapach:charakterystyczny dla wyrobu z mięsa wieprzowego, wędzonego, parzonego, z wyczuwalnym dodatkiem użytych przypraw. |