Opis szczegółowy
Wianki o średnicy ok.16-17 cm. Wędlina w jelicie wieprzowym cienkim, powierzchnia czysta i sucha, osłonka ściśle przylegająca do farszu, równomiernie pomarszczona. Surowce rozmieszczone równomiernie, konsystencja zwięzła, powierzchnia przekroju wilgotna. Barwa wędliny lekko różowa. Smak i zapach typowy, bez posmaków obcych.
Parametry produktu
| Rodzaj | Kiełbasa |
| Gatunek mięsa | Wieprzowina |
| Typ | Paczkowany |
| Metoda wytwarzania | Wędzone, Parzone |
| Klasa trwałości produktu | Trwały |
| Stopień rozdrobnienia | Średnio rozdrobnione suszone |
| Składniki | Kiełbasa średnio rozdrobniona wieprzowa wędzona przy użyciu aromatu dymu wędzarniczego, parzona, suszona składniki: mięso wieprzowe (100 gram produktu wyprodukowano ze 153 gram mięsa wieprzowego), sól, przyprawy (w tym: gorczyca, czosnek, pieprz czarny), glukoza, aromaty (w tym aromat dymu wędzarniczego), jelito wieprzowe |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 190 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 6 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,19 kg |
| Produkt składa się z połączonych kawałków mięsa | Nie |
| Technika utrwalenia | suszenie, konserwacja |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: zakład mięsny kabo a. borowik w.ciborowski m. grygoruk s.j. ulica i numer: łąkowa 6 kod pocztowy i miasto: 16-070 choroszcz pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 63 op. zb. (DU) |
| Czy woda została dodana do produktu? | Tak |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Może zawierać |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 329 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1363 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 22 g |
| Zawartość soli | 3 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 11 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 27 g |
| Cukry | 1 g |
| Zawartość węglowodanów | 1,5 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera taurynę | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Nie |