Kabanosy wieprzowe z cielęciną 105 g Olewnik X18
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Kiełbasa wieprzowo - cielęca, wędzona, parzona, suszona. Kiełbasa w jelitach baranich 16-18 o długości batonu ok. 21 cm, barwa batonu brązowa – do ciemnobrązowej. Surowce równomiernie rozłożone. Konsystencja krucha, powierzchnia równomiernie pomarszczona, sucha, czysta, osłonka ściśle przylegająca do masy mięsnej. Barwa na przekroju ciemnoróżowa, tłuszczu biała do kremowej. Smak i zapach charakterystyczne dla kiełbasy wieprzowo - cielęcej z mięsa peklowanego, wędzonej, parzonej, suszonej, umiarkowanie słona. Gramatura: 160g.
Parametry produktu
| Rodzaj | Kiełbasa |
|---|---|
| Gatunek mięsa | Wieprzowina, Wołowina |
| Typ | Paczkowany |
| Metoda wytwarzania | Parzone, Wędzone |
| Klasa trwałości produktu | Nietrwały |
| Stopień rozdrobnienia | Drobno rozdrobnione |
| Składniki | 100 g produktu wyprodukowano ze 150 g mięsa, w tym 115 g mięsa wieprzowego i 35 g mięsa cielęcego. składniki: mięso wieprzowe, mięso cielęce, sól, cukier, aromaty (w tym ekstrakty drożdżowe, aromat dymu wędzarniczego), zioła (w tym oregano, tymianek, natka pietruszki, bazylia, rozmaryn), glukoza, przyprawy (w tym papryka, pomidor), przeciwutleniacz (askorbinian sodu), substancja konserwująca (azotyn sodu). osłonka jadalna – jelito baranie. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 100 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 22 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,11 kg |
| Źródło białka | 1 |
| Bez glutenu | 1 |
| Bez glutenu - Numer licencji | PL-004-020 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: olewnik sp. z o.o. ulica i numer: świerczynek 10a kod pocztowy i miasto: 09-210 drobin pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 126 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Po otwarciu lub rozhermetyzowaniu należy spożyć w ciągu 72 godzin, lecz nie później niż po terminie przydatności do spożycia. |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 8,8 g |
|---|---|
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 1,2 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | <0,5 |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 0,8 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 388 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 137 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1609 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 570 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 25 g |
| Zawartość soli | 3,3 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 31 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 4,2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 11 g |
| Cukry | 1,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 2,2 g |
Inne informacje o zawartości
| Osłonka niejadalna | Tak |
|---|