Jogurt Nadbużański 200 g X6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Jogurt BieluchNadbużański różni się od zwykłego jogurtu przede wszystkim konsystencją i smakiem. Jest zdecydowanie gęstszy, kremowy i nieco bardziej kwaskowaty od jogurtu . I taki właśnie jest Jogurt Bieluch Nadbużański, który zawiera także wiele cennych wartości odżywczych, a możliwości jego zastosowania w kuchni są właściwie nieograniczone.
Jogurt Bieluch Nadbużański zawiera dużo cennego białka, które jest łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Ten rodzaj jogurtu ma niższą zawartość laktozy niż jogurt . Ilość żywych kultur bakterii, ważnych dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, także przewyższa ich zawartość w zwykłym jogurcie .
Jednym z najistotniejszych składników odżywczych jogurtu Bieluch Nadbużańskiego jest tłuszcz. Jest on nie tylko nośnikiem smaku kremowego jogurtu, ale zawarte w nim witaminy – A, D, E, K – jako występujące w jogurcie, są w pełni przyswajalne w procesie trawienia. Szczególnie istotną rolę odgrywa obecność witaminy D, dzięki której dużo lepiej przyswajany jest zawarty w jogurcie nadbużańskim wapń.
Jeśli chodzi o kulinarne zastosowanie Bieluchowego jogurtu nadbużańskiego, warto wypróbować go jako zdrowszą i mniej kaloryczną alternatywę dla śmietany lub majonezu. Świetnie sprawdzi się jako baza do sosów i dipów (w tym greckiego tzatziki), ale też jako samodzielna przekąska czy drugie śniadanie. A jeśli mamy ochotę na zdrowy i pożywny deser, do jogurtu nadbużańskiego Bieluch można dodać odrobinę miodu lub garść bakalii.
Ta zdrowa nowość wśród asortymentu wyrobów nabiałowych Bieluch jest w pełni i wartościowym produktem. Jogurt Bieluch Nadbużański nie zawiera żadnych dodatków chemicznych ani smakowych, a powstaje z najwyższej jakości mleka od krów wypasanych na czystych polach Lubelszczyzny.
Parametry produktu
| Rodzaj | Grecki |
|---|---|
| Smak | |
| Składniki | mleko pasteryzowane, śmietanka pasteryzowana, białka mleka, żywe kultury bakterii jogurtowych. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 200 g |
| Pojemność | 0,2 l (dm³) |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,2 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie Ulica i numer: Chemiczna 4 Kod pocztowy i miasto: 22-100 Chełm PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 160 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 110 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 455 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 3,2 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 5,8 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 9 g |
| Cukry | 4 g |
| Zawartość węglowodanów | 4 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|