Jan Woda lecznicza 3l karton 6 szt.
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Jan jest silnie hipoosmotyczną szczawą wodorowęglanowo-wapniową z zawartością chlorków, bardzo moczopędną, idealną w leczeniu kamicy nerkowej. Stosowana również w leczeniu innych schorzeń nerek i dróg moczowych oraz miażdżycy i cukrzycy (w połączeniu z wodą „Zuber”) wydatnie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Rozpuszczone w wodzie składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Woda Jan uwalnia od kamieni nerkowych i zapobiega ich powstawaniu.
Parametry produktu
| Rodzaj | Niegazowana |
|---|---|
| Pojemność | 3 l (dm³) |
| Typ | Lecznicza |
| Skład dodatkowy | Kationy [mg/l]: - wapniowy 103,3, - magnezowy 16,7, - sodowy 15,76, - potasowy 1,6, aniony [mg/l]: - wodorowęglanowy 329,5, - chlorkowy 51,5, - siarczanowy 39,75. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 3,2 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: uzdrowisko krynica - żygiestów s.a. ulica i numer: nowotarskiego 9/4 kod pocztowy i miasto: 33-380 krynica pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 200 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Sumaryczna zawartośc rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie | 587,7 mg/l |
| Sumaryczna zawartość anionów w wodzie | 450,34 mg/l |
| Sumaryczna zawartość kationów w wodzie | 137,36 mg/l |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 ml |
Inne informacje o zawartości
| Dodatkowe informacje na temat produktu | Osad jest zjawiskiem . Zawiera dwutlenek węgla ze źródła. Analizę fizyko-chemiczną wykonano przez akredytowane laboratorium. Woda posiada świadectwo, potwierdzające właściwości lecznicze surowca leczniczego. Rozlewana ze źródła ,,Jan" w Krynicy-Zdroju. |
|---|