Opis szczegółowy
Ryż biały długoziarnisty jest najpopularniejszym gatunkiem ryżu na świecie. Stanowi produkt, lekkostrawny i niskokaloryczny. Ryż biały ma szerokie zastosowanie dietetyczne, stosuje się go w żywieniu dzieci, ludzi starszych, sportowców, oraz osób zmagających się z chorobami układu pokarmowego. Idealny do sałatek, potraw mięsnych, jarzyn oraz deserów.
Parametry produktu
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
| Typ | Biały |
| Zawartość netto | 500 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Birma, Polska |
| Składniki | Ryż biały długoziarnisty |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 15 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,52 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: sawex foods sa ulica i numer: wiertnicza 70 kod pocztowy i miasto: 02-950 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 216 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 390 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Przygotować wg. instrukcji podanej na opakowaniu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Według instrukcji na opakowaniu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 349 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1481 kJ |
| Zawartość białek | 6,6 g |
| Zawartość błonnika | 1,6 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,8 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 78 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |