Opis szczegółowy
Ryż to jeden z kluczowych składników kuchni azjatyckiej, ale jest znany i chętnie jedzony na całym świecie. Biały ryż ma uniwersalne zastosowanie, jest prosty w przygotowaniu i jest dobrym źródłem energii. Ryż Granum w woreczkach to bardzo wygodne rozwiązanie - jest gotowy po 12 minutach gotowania. Biały ryż można podawać jako dodatek do dania głównego lub zupy, wykorzystać w przepisach na sałatki, zapiekanki i dania jednogarnkowe. Biały ryż świetnie smakuje również na słodko - na przykład ugotowany na mleku lub napoju roślinnym i podany z owocami.
Parametry produktu
| Rodzaj | Porcje w woreczkach |
| Typ | biały |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Tajlandia, Kambodża, Pakistan, Mjanma, Gujana |
| Składniki | 100% ryż biały długoziarnisty |
| Waga jednostkowa brutto | 0,41 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 24 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 350 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1486 kJ |
| Zawartość białek | 7 g |
| Zawartość błonnika | 1,2 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,4 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 79 g |