Curry CYKORIA 25g X30
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Jest jedną z najbardziej znanych na świecie, a zarazem najstarszych mieszanek przyprawowych. W skład przyprawy curry może wchodzić od kilku do kilkunastu ziół i przypraw, z których istotną rolę odgrywa kurkuma (sproszkowane indyjskie kłącze o złocistej barwie)- nadająca przyprawie określony kolor i zapach. Przyprawa ma słodko-ostry smak.
Cury stosuje się najczęściej do potraw mięsnych, zwłaszcza drobiu, wieprzowiny i baraniny oraz sosów, warzyw i potraw z ryżu.
Parametry produktu
| Typ | Mieszanki przypraw |
|---|---|
| Rodzaj przyprawy | Curry |
| Przeznaczenie | Uniwersalna |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 25 g |
| Składniki | przyprawy w zmiennych proporcjach (kurkuma, kolendra, kozieradka, kmin rzymski, imbir, gorczyca, koper włoski, chili, cynamon, gałka muszkatołowa, pieprz, goździki, kardamon). |
| Waga jednostkowa brutto | 0,03 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: CYKORIA SA Ulica i numer: Wierzchosławice 15 Kod pocztowy i miasto: 88-140 Gniewkowo PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 198 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 233 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 964 kJ |
| Wielkość porcji | 25 g |
| Zawartość białek | 14 g |
| Zawartość soli | 0,12 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 11 g |
| Cukry | 2,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 33 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|