Opis szczegółowy
Marka CHEF została stworzona, aby promować kreatywność Kucharzy. Produkty CHEF to bazy kulinarne będące niezbędnymi składnikami dla każdej wysokiej klasy kuchni oraz kucharzy, którzy mają wysokie aspiracje do tworzenia wyjątkowych dań. Taka odpowiedzialność sprawia, że marka CHEF nieustannie dąży do perfekcji tworząc bazy kulinarne, do których używane są najwyższej jakości surowce, pozwalające dostarczyć najbardziej autentyczne smaki i aromaty. Opracowana 40 lat temu we Francji przez Kucharzy, marka CHEF jest bardzo mocno osadzona we francuskiej tradycji kulinarnej czerpiąc w pełni z jej dziedzictwa.
Parametry produktu
| Typ | Płynny |
| Pojemność | 1 l (dm³) |
| Smak | Wołowina |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Finlandia |
| Przeznaczenie | Fondy w płynie to esencjonalne wywary używane do wielu mięsnych potraw. przygotowuje się na ich bazie sosy, esencjalne zupy (np. gulaszową), dusi mięsa, robi glazurę oraz szereg niesamowitych kreacji z zakresu kuchni molekularnej (pianki, żelki, formy sferyczne). zawartość soli w fondach w płynie chef jest na tyle niska, że możemy je odparowywać do postaci glace’u (gęstego sosu, którego nie zagęszcza się już mąką). |
| Składniki | Wywar wołowy (otrzymany z: kości wołowe, woda, cebula, lubczyk), puree pomidorowe (podwójnie skoncentrowane), cukier karmelizowany, sól. 1 l produktu otrzymano z 2,6 kg kości wołowych. |
| Zawartość netto | 1,07 kg |
| Waga jednostkowa brutto | 1,11 kg |
| Produkt | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nestle polska s.a ulica i numer: domaniewska 32 kod pocztowy i miasto: 02-672 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 115 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 50 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 212 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 10,8 g |
| Zawartość soli | 0,5 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,1 g |
| Cukry | 1 g |
| Zawartość węglowodanów | 1,1 g |