Opis szczegółowy
Doskonałej jakości tłuszcz spożywczy pochodzenia zwierzęcego, otrzymany przez wytopienie z tkanki tłuszczowej bydła. Wysoki poziom kwasów tłuszczowych nasyconych poprawia stabilność temperatury oraz zmniejsza wrażliwość na utlenianie, dzięki czemu produkt może być używany do smażenia i pieczenia. Nasz łój charakteryzuje się neutralnym zapachem oraz znakomitymi parametrami fizyko-chemicznymi. Dzięki niepowtarzalnemu smakowi oraz jedwabistej teksturze bardzo często używany jest przez renomowanych szefów kuchni. Belgowie używają produkt dla otrzymania doskonałych frytek, zaś Brytyjczycy dodają do słynnej potrawy „ Fish & Chips”. Produkt rekomendowany jest także jako dodatek do sosów i zup.
Parametry produktu
| Przeznaczenie | Smażenie, pieczenie |
| Składniki | 100% tłuszcz wołowy |
| Zawartość tłuszczu | 100 % |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 320 g |
| Type of Edible Animal Fat | DRIPPING |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,56 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe "agro-top" sp. z o.o. ulica i numer: ul. t. kościuszki 15 kod pocztowy i miasto: 08-112 wiśniew pl |
| Krótki opis marketingowy | Smalec wołowy jest doskonałym wyborem, ze względu na optymalną temperaturę dymienia, a także wyborny aromat. warto go więc wykorzystać również do pieczenia różnego rodzaju mięs. |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 1482 szt. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 247 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
| Frakcja materiałowa | Wielomateriałowe |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Po otwarciu przechowywa w lodówce |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | chronić przed światłem, przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, przechowywać w warunkach chłodniczych, przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Sposób obróbki produktu | Do gotowania, Do wypieku, Duszenie, Gotowanie, Pieczenie/prażenie, Podsmażanie, Smażenie, Smażenie na głębokim tłuszczu |
| Pakowanie próżniowe | Tak |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wielkość porcji | 320 g |
| Alkohole wielowodorotlenowe - poliole | 0 g |
| Skrobia | 0 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 szt. |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Nie |
Dodatkowe informacje
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |