Opis szczegółowy
Oliwa z oliwek SANSA, inaczej znana jako POMACE, jest pozyskiwana z wytłoków oliwnych, czyli pozostałości miąższu i pestek po procesie wytłaczania oliwy extra vergine. Wytłoki te są poddawane kolejnemu procesowi wyciskania, aby wydobyć resztki oliwy, a następnie przechodzą przez proces rafinacji. Dzięki rafinacji, punkt dymienia tej oliwy wzrasta w porównaniu do oliwy extra vergine, co sprawia, że SANSA doskonale sprawdza się w wysokich temperaturach do pieczenia, smażenia i duszenia potraw. Jest również bardziej ekonomiczną opcją jako oliwa do codziennego użytku. Smak oliwy SANSA jest zupełnie neutralny, co odróżnia ją od oliwy extra vergine, nie dominując w smaku potraw. Warto zaznaczyć, że SANSĘ można uszlachetnić dodatkiem oliwy extra vergine (min. 5% dodatku), a produkty marki BASSO zawierają aż 15% oliwy extra vergine. Spróbuj i wybierz najwygodniejszą opcję dla Twojej spiżarni!
Parametry produktu
| Rodzaj produktu | Oliwa wytłokowa (olive-pomace oil, sansa) |
| Metoda tłoczenia | Na zimno, Nie dotyczy |
| Pojemność | 0,25 l (dm³) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Zastosowanie | Do sałatek, Do gotowania, Do smażenia, Do pieczenia, Do sosów, Do majonezów |
| Składniki | 85% rafinowana oliwa z wytłoczyn z oliwek, 15% oliwa z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia |
| Zawartość netto | 230 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Włochy |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,44 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: italmex sp. z o.o. ulica i numer: sławęcińska 10 kod pocztowy i miasto: 00-850 ożarów mazowiecki pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 294 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 600 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | chronić przed światłem, przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 824 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3389 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 13 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 9 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 91,6 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |