Opis szczegółowy
Płatki Owsiane Błyskawiczne otrzymywane są z wyselekcjonowanych ziaren owsa, które zostały poddane procesom oczyszczania, polerowania i obróbce hydrotermicznej, dzięki czemu płatki dłużej zachowują świeżość, doskonały smak i cenne wartości odżywcze.
Białko zawarte w płatkach owsianych buduje tkankę mięśniową i przyśpiesza przemianę materii, dlatego bardzo często sięgają po nie sportowcy i osoby dbające o linię.
Polecane wszystkim mającym problemy z trawieniem, ze względu na zawarty w nich błonnik, który działa osłaniająco na przewód pokarmowy.
Parametry produktu
| Typ | Błyskawiczne |
| Rodzaj | Płatki |
| Rodzaj zbóż | Owsiane |
| Smak | |
| Zawartość netto | 500 g |
| Składniki | Płatki owsiane błyskawiczne |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Litwa |
| Temperatura przechowywania min - max | 8 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,51 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: melvit s.a. ulica i numer: grójecka 194/91 kod pocztowy i miasto: 02-390 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 108 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 18 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 371 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1566 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 14 g |
| Zawartość błonnika | 6,6 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 6,9 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 60 g |