BIELUCH śmietana 18% 330 g X6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Są takie dania, które trudno wyobrazić sobie bez dodatku gęstej, kremowej śmietany, na przykład pierogi czy naleśniki. Aby nawet proste danie zyskało na smaku, warto używać produktów najwyższej klasy, takich jak śmietana Bieluch.
Śmietana (oczywiście nie w nadmiarze) jest ważnym elementem diety. Dostarcza organizmowi cennej witaminy A, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania oka. Śmietana zawiera także witaminy D, E i K oraz minerały jak wapń, magnez, fosfor, potas, sód. Jest również cennym źródłem białka, a zawarte w niej szczepy bakterii ułatwiają jego przyswajanie. nabiałowa flora bakteryjna reguluje także procesy trawienne
i ułatwia przemianę materii.
Co wyróżnia śmietaną Bieluch spośród innych tego typu produktów, to nowoczesny proces produkcji. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii przetwórczych, w procesie produkcji nie giną składniki odżywcze. Co więcej, śmietana Bieluch nie zawiera stabilizatorów ani środków konserwujących. W składzie znajdziemy za to kultury bakterii mlekowych. Termin przydatności do spożycia (21 dni od daty produkcji) może wydawać się krótki, ale tak naprawdę świadczy o braku konserwantów w składzie śmietany Bieluch.
Bieluchowa śmietana dostępna jest w dwóch wersjach: z zawartością tłuszczu 12% oraz 18%. W zależności od tego, jaką potrawę przygotowujemy, sięgniemy po odpowiedni produkt. Śmietana Bieluch o niższej zawartości tłuszczu doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania zimnych potraw oraz jako baza dla ziołowych sosów sałatkowych. Śmietana Bieluch 18% znajdzie zastosowanie przy zagęszczaniu zup czy mięsnych lub grzybowych sosów. Nadaje się również do deserów – wyższa zawartość tłuszczu sprawia, że kremową śmietanę Bieluch można ubijać i dekorować nią ciasta bądź galaretki.
Odpowiednio gęsta i kremowa śmietana Bieluch na pewno znajdzie miejsce w Twojej kuchni!
Parametry produktu
| Rodzaj | Śmietana |
|---|---|
| Pojemność | 330 ml |
| Zawartość tłuszczu | 18 % |
| Typ produktu | Homogenizowany, Pasteryzowany |
| Przeznaczenie | Śmietana |
| Składniki | Śmietanka pasteryzowana, żywe kultury mleczarskie |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 330 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,34 kg |
| Produkt | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie Ulica i numer: Chemiczna 4 Kod pocztowy i miasto: 22-100 Chełm PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 160 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 186 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 770 kJ |
| Wielkość porcji | 330 g |
| Zawartość białek | 2,5 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 12 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 18 g |
| Cukry | 3,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 3,6 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|