Opis szczegółowy
Evian to woda mineralna, której pochodzenie dokumentuje się na 8000 lat.. W 1789 roku odkrył ją Marquis de Lessert we francuskich Alpach, u źródła Cachat. Swoją krystaliczną czystość i neutralny smak Evian zawdzięcza pochodzeniu. W procesie filtracji, woda ta powoli przedziera się przez kolejne warstwy polodowcowych skał morenowych. filtry sprawiają, że składniki mineralne zawarte w wodzie Evian stanowią unikalną i odpowiednio zbalansowaną kompozycję, niezmienną od chwili jej pozyskania ze źródeł.
Parametry produktu
| Rodzaj | Niegazowana |
| Pojemność | 330 ml |
| Typ | Mineralna |
| Skład dodatkowy | Zawartość składników mineralnych (w mg/l): kationy: ca2+ 80,00 / mg2+ 26,00 / na+ 6,50 / k+ 1,00; aniony: hco3- 360,00 / so42- 14,00 / cl- 10,00/ no3- 3,80; sio2 15,00. suma składników mineralnych: 345 mg/l (180°c, ph = 7,2). |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Francja |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,54 kg |
| Nazwa otworu lub zespołu otworów tworzących ujęcie oraz ich miejsce ze wskazaniem miejsca lub miejscowości | Ujęcie cachat w evian-les-bains (francja) |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: żywiec zdrój s.a. ulica i numer: bobrowiecka 8 kod pocztowy i miasto: 00-728 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 48 op. zb. (DU) |
| Sumaryczna zawartośc rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie | 345 mg/l |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Chronić przed działaniem promieni słonecznych i przemrożeniem. |
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wielkość porcji | 250 ml |
Witaminy i składniki mineralne
| Magnez | 26 mg/l |
| Potas | 1,0 mg/l |
| Wapń | 80 mg/l |
| Chlor | 10 mg/l |
| Sód | 6,5 mg/l |
| Wodorowęglany (HCO3-) | 360 mg/l |
| Siarczany (SO₄²-) | 14 mg/l |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |